Zdjęcia biznesowe – inwestycja?

Patrząc z perspektywy mojego zawodu, czyli fotografa, odpowiadając na tytułowe pytanie powinnam napisać: dobre zdjęcie biznesowe to wydatek, w który warto zainwestować, bo procentuje, bo zwiększa szanse na znalezienie pracy, bo pomaga wykreować profesjonalny wizerunek etc. Czy jednak rzeczywiście tak jest? Czy warto wydać kilka stów po to, żeby potem umieścić jedno malutkie zdjęcie w CV lub na profilu goldenline?

Znowu powinnam zapewnić, że tak. Ale nie zawsze tak jest. Często jednak zdarza się, że CV jest odrzucane już na pierwszym etapie ze względu na wątpliwe walory wizualne zdjęcia lub całego dokumentu. CV powinno być starannie przygotowane – nie tylko pod względem merytorycznym, ale również wizualnym, kwestia ta bowiem często decyduje o wykonaniu bądź zaniechaniu telefonu do potencjalnego kandydata na określone stanowisko. Warto pomyśleć o profesjonalnych zdjęciach biznesowych, jeśli nasz zawód wymaga nienagnanej prezencji czy kontaktu z ludźmi. Jeśli aplikujemy na mało odpowiedzialne stanowisko, możemy sobie darować :) W innych przypadkach warto zafundować sobie sesję biznesową u profesjonalnego fotografa, ewentualnie poprosić kogoś o zrobienie nam zdjęcia na tle ściany lub innej powierzchni, nie skupiającej zanadto uwagi odbiorcy.

To tyle, jeśli chodzi o zdjęcia biznesowe tworzone w celu zamieszczenia w CV lub na profilach typu linkedin itp. Inaczej ma się sytuacja ze zdjęciami, które mają być opublikowane np. na firmowej stronie internetowej lub tymi przeznaczonymi do druku . Takie przedsięwzięcia zawsze warto powierzyć fotografowi.

studyjna sesja biznesowa w Warszawie - Jarek (3)

Oczywiście w każdej sytuacji zapraszam do wizyty w moim studio i na sesje w miejskich plenerach :)