Informacje

Jak wygląda sesja zdjęciowa?

Pierwszym krokiem jest rozmowa klienta z fotografem – na jej podstawie poznaję Państwa oczekiwania, ustalamy miejsce i termin realizacji. Spotykamy się w umówionym miejscu lub w studio. Spośród garderoby klienta (warto zabrać ze sobą kilka wersji na zmianę) wspólnie wybieramy najlepszą stylizację. Sama sesja trwa z reguły 1-2 godziny, czas ten jednak może wydłużyć się o wykonanie makijażu i/lub stylizację włosów. Więcej czasu trzeba również zarezerwować na sesje rodzinne z małymi dziećmi i dziecięce ze względu na ograniczone możliwości współpracy ze strony dzieci :) Podczas jednej sesji wykonujemy wiele ujęć, spośród których wybrane (ich liczba zależy od wielkości pakietu) poddane zostają profesjonalnej obróbce i oddane w formacie cyfrowym (JPG) w przeciągu 14 dni.

Jak przygotować się do sesji?

Wypocząć i zrelaksować się :) Panie powinny zadbać o świeże i piękne włosy oraz make-up. Warto zapamiętać, aby makijaż był starannie wykonany i odrobinę mocniejszy niż na co dzień. Konieczne jest użycie pudru matującego – twarz nie może się błyszczeć i dotyczy to również Panów! :) To chyba najważniejszy punkt, jeśli chodzi o makijaż. Należy zadbać również o depilację i manicure. Warto zabrać ze sobą kilka wariantów stylizacji, spośród których wybierzemy najlepszą. W przypadku sesji par, rodzinnych lub grupowych – obowiązkowo wspólny motyw dla wszystkich: mogą to być zwykłe dżinsy i koszula, góra i/lub dół w podobnych kolorach, długie spódnice lub sukienki w tym samym wzorze/kolorze. Zastosowanie takiego „chwytu” ma duży wpływ na odbiór zdjęcia.

Dobre przygotowanie do każdej sesji zdjęciowej to podstawa. Jego zaniedbania nie naprawi żaden photoshop – retusz to nie to samo co fotomontaż! :)

Jak zarezerwować termin?

Mailowo (biuro@bellarte.pl) lub telefonicznie – 737 458 557 :) Gwarancją rezerwacji terminu jest wpłata zaliczki w wysokości 30%. Pozostała część kwoty płatna w dniu sesji.